אורן מ. - הנהלת חשבונות

דוח שנתי

מהי הנהלת חשבונות?

בכל עסק, ארגון או חברה מתבצעת פעילות כלכלית ענפה. פעילות כלכלית זו כוללת בין היתר תשלומים והכנסות. את הפעילות הכלכלית הזו, ניתן לאמוד על ידי חשבוניות. כאן הנהלת החשבונות נכנסת לתמונה, תפקידה הם רבים: איגוד החשבוניות, חישוב ההכנסות וההוצאות, קניות ומכירות, תקציבים, הגשת דו"חות תקופתיים ועוד.

למה צריך הנהלת חשבונות?

כל עסק, גם אם הוא עוסק פטור, חייב בהנהלת חשבונות על פי חוק. בעת ניהול עסק, ארגון או חברה, ידוע שישנם אינספור תחומים אותם צריך לתחזק על מנת להגיע להצלחה מקסימלית. כמו בכל תחום בחיים, גם בניהול עסק חשוב שיהיה סדר כלכלי. חוסר סדר בנושאים כלכליים יכול להוביל להפסדים ולניצול לא נכון של משאבים. הנהלת חשבונות היא הפתרון. מנהל חשבונות מבצע רישום מדוייק ומפורט של הכנסות והוצאות, וממלא דו"חות בהתאם. דו"חות אלה מוכרים לצורכי מס, מסחר ובורסה. באמצעות דו"חות אלה ניהול החשבונות עוזר לתכנן את העתיד הכלכלי של העסק. מילוי נכון ומדוייק של הדו"חות, הצבת ייעדים ומעקב אחר ההוצאות וההכנסות הינם קריטיים לניהול כלכלי מוצלח, וקידומו של העסק.

"אורן מ." הנהלת חשבונות וייעוץ מס

הנהלת החשבונות היא תחום שדורש עיסוק מתמיד, נסיון וידע מקצועי רחב. לכן, כדי להפעיל עסק מצליח לאורך זמן רצוי לפנות למקצוענים בתחום. אורן מאיר הינו חשבונאי ויועץ מס, עובד רשות המיסים לשעבר. משרדו ממוקם באשדוד ופועל למעלה מ- 30 שנה. צוות המשרד מונה מנהלי חשבונות וחשבי שכר ואף עובד עם רואי חשבון מהטובים בענף. בחברת "אורן מ." דוגלים בשירות אישי, במקצועיות ובעבודה בשקיפות מלאה מול הלקוח.

עצות לניהול חשבונות נכון

ניהול כלכלי נכון הוא השלב הקריטי ביותר לתפקוד עסק. גם אם העסק ישווק את עצמו בצורה טובה, יגיע ללקוחות ויפיק רווחים, ניהול חשבונות לקוי יכול להוביל לנזקים. לכן ישנן מספר עצות שיעזרו לניהול כלכלי של עסק. בעת כתיבה צ'קים, הקפידו לרשום את שם המוטב והוסיפו "למוטב בלבד". בנוסף, השתמשו בחותמת העסק שלכם על הצ'קים כדי למנוע חזרות טכניות של הצ'ק וחוסר מקצועיות מול לקוח. בתור בעלי עסק, יש לכם כח מול הבנקים, לכן הגיעו איתם להסכם בנוגע לריבית וגובה האשראי המסופקים לכם. הקפידו על תפקוד מלא ומהיר מול מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ כדי למנוע קנסות. חשוב להתייעץ עם חברה מקצועית להנהלת חשבונות כדי לשפר ולקדם את עסקכם ולהגיע לתפוקה מקסימלית.